Yardım merkezi

Organizasyon

Inspakt'ta Organizasyon nedir?

Organizasyon, şirketinizdeki tüm çalışanların, şirketinizin kullandığı e-posta etki alanına bağlı olarak tek bir Inspakt alanında çalışmasına olanak tanıyan yapıdır. Uygulama içinde ekiplere bölünebilir, böylece siz ve ekip arkadaşlarınız birlikte çalışabilirsiniz.

Organizasyon üyesi olmak için bir şirket e-posta adresine sahip olmak zorunlu mudur? Kişisel e-posta adresimle organizasyona katılabilir miyim ya da davetiye alabilir miyim?

Inspakt'ta bir organizasyona katılmak için, organizasyon için tanımlanmış bir e-posta adresiniz olması gerekir. Organizasyon dışındaki bir e-posta adresiyle bir organizasyona katılamazsınız. Harici bir e-posta adresiyle, yalnızca organizasyon üyelerinden birinin davetini kabul ederek misafir üye olabilirsiniz.

Organizasyon nasıl oluşturulur?

Inspakt'a organizasyonun e-posta adresiyle giriş yapan ilk kişi aynı zamanda organizasyonu oluşturur. Harici bir e-posta adresiyle üyelik oluşturursanız, kendi "çalışma alanınızı" oluşturursunuz.

Organizasyonda kimler bulunuyor?

Inspakt'ta oluşturulan bir organizasyonda, organizasyon üyeleri ilgili organizasyon e-posta adresleriyle kaydolurken, konuk üyeler harici e-posta adresleriyle kaydolurlar. Konuk olmak için, bir organizasyon üyesinin sizi davet etmesi gerekmektedir.

Etkinliğe kimler davet edilebilir?

E-posta adresiyle oluşturulan bir organizasyona herkes davet edilebilir, ancak organizasyon üyesi olarak katılmak için ilgili organizasyonun e-posta adresine sahip olmanız gerekir. Eğer biri organizasyona ait olmayan bir e-posta adresiyle Inspakt'a davet edilirse, konuk üye olarak kabul edilir.

İnsanları etkinliklere nasıl davet edebilirim?

Inspakt'a insanları davet etmek için birkaç yöntem bulunmaktadır. Sağ üst köşedeki "Yeni" butonuna tıklayarak "Yeni Üye"yi seçin ve davet etmek istediğiniz kişinin bilgilerini doldurun, ardından talebi gönderin. Eğer Inspakt'ı bir organizasyon olarak kullanıyorsanız, "Ekipler" sayfasına girerek "Davet Et" seçeneğini tıklayarak ekibe üye veya konuk üye daveti yapabilirsiniz.

Davet linkini nasıl iptal edebilirim?

Inspakt'a gönderdiğiniz davet bağlantısını iptal etmek için, Inspakt Destek ekibine e-posta gönderebilirsiniz.

Organizasyona nasıl katılabilirim?

Inspakt'ta bir organizasyona katılmak istiyorsanız, öncelikle bir organizasyon oluşturmanız veya organizasyon e-postası ile kurulmuş organizasyona giriş yapmanız gerekiyor. Eğer Organizasyon Yöneticisi, Otomatik Kabul seçeneğini seçmişse, üyelik işleminden sonra onay gerektirmeden dahil edilirsiniz. Aksi takdirde, yöneticinin onayı gereklidir.

Bir organizasyonun üyesi olmak için davetiye bağlantısını beklemeli miyim?

Hayır. Organizasyona katılmak için davet linkini beklemek zorunda değilsiniz. Organizasyona giriş yapmak için yapmanız gereken tek şey, kuruluş e-posta adresinizle ücretsiz bir Inspakt hesabı oluşturmaktır.

Ekip nedir?

Ekip, kurumsal üyelerin çalıştığı ve işbirliği yaptığı alt birimdir. Kurumsal üyeler, organizasyon üyelerini ve organizasyon dışından misafir üyeleri davet etmek için ekipler oluşturabilirler. Ekipte oluşturulan şablonlar ve belgeler, ekip arkadaşlarınızla paylaşılabilir ve oluşturulan şablonlar, ekip arkadaşlarınız tarafından kopyalanarak düzenlenebilir ve paylaşılabilir.

Bir ekip nasıl oluşturulur?

Inspakt'ta ekip oluşturmanın birkaç yolu vardır. Ana sayfada yer alan "Yeni" düğmesine tıklayarak ve seçeneklerden "Ekip"a tıklayarak kendi ekibinizi oluşturabilirsiniz ya da "Ekipler" sayfasındaki "Yeni ekip oluştur" düğmesine tıkladıktan sonra ekip adınızı, ekibe davet edeceğiniz üyelerin e-posta adreslerini ve ekip ayarlarınızı düzenledikten sonra ekibinizi oluşturabilirsiniz. Ekipler sayfasına girdiğinizde, kaydettiğiniz ve katılmak için talepte bulunduğunuz ekipleri görebilirsiniz.

Kaç tür ekip vardır?

Üç tür ekip vardır: halka açık, özel ve talep üzerine katılabileceğiniz korumalı ekipler.

Özel ekipler sadece üyeler tarafından görüntülenebilir. Kullanıcılar bu ekip için bir davet isteği oluşturamazlar. Ekibe, özel bir ekip üyesi tarafından yapılan bir davetiye ile katılabilirsiniz.

Açık ekipler, organizasyona giriş yapan kullanıcıların kolayca girebildiği ekiplerdir. Bu ekiplere girmek için herhangi bir onay veya davet bağlantısı almanıza gerek yoktur.

Korumalı ekipler, kullanıcıların giriş talebi oluşturarak girebileceği ekiplerdir. Organizasyon yöneticisinin onayından sonra korumalı bir ekibe girebilirsiniz.

Bir ekibe nasıl katılabilirim?

Inspakt'ta ekip üyesi olmanın farklı yolları vardır. Eğer genel bir ekipse, organizasyonun üyeleri yönetici onayı olmadan ekibe katılabilirler. Aksi takdirde, üyeler katılmak için başvuruda bulunabilirler ve yöneticinin onayını bekleyebilirler. Özel ekiplerde ise bu süreç farklıdır. Üyeler bu ekipleri göremezler, katılmak için talepte bulunamazlar ve yalnızca özel ekibin bir üyesinin daveti ile katılabilirler.

Bir ekipte kaç üye olabilir?

Herhangi bir organizasyon üyesi, ekibe katılabilir. Inspakt'ta ekip oluşturma ve ekip üyesi sayısında herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

Bir misafir üye nedir? Bir ekibe misafir üye nasıl davet edilir? Bir misafir üye ekipte ne yapabilir?

Inspakt'ta oturum açan organizasyon üyeleri, konuk üyeleri ekiplere davet edebilirler. Bir konuk üye, kuruluşun dışındaki bir e-posta adresi ile organizasyona katılan kişidir. Ekip üyesi, konuk olarak katılmak istediği kişinin e-posta adresine bir davet bağlantısı gönderir. Davet bağlantısını kabul ettikten sonra, kişi konuk olarak davet edildiği takımdaki şablonlara erişebilir, belgeleri doldurabilir ve görüntüleyebilir.

Misafir üyenin görebileceği içeriği kısıtlayabilir miyim?

Evet, ekip üyesinin daveti ile katılan misafir üye ekip içinde oluşturulan tüm şablonlara ve belgelere erişebilir. Misafir üyenin erişimini kısıtlayamazsınız.

Bir misafir üye bir ekip oluşturabilir mi?

Hayır. Misafir üyeler ekip oluşturamazlar. Sadece organizasyon e-postasıyla giriş yapan üyeler ekip oluşturabilirler. Misafir üye yalnızca oluşturulan şablonlara veya belgelere erişebilir ve ekip içinde bir şablonu doldurabilirler.

Takım üyelerinin erişimini kısıtlayabilir miyim?

Hayır, üyelerin erişimini kısıtlamak mümkün değildir. Ekibe davet edilen ekip üyeleri veya misafir üyeler ekipteki tüm işlemlere erişebilirler.

Takıma katılma isteklerini nasıl kabul edebilirim?

Inspakt hesabınıza giriş yaptıktan sonra, bildirimler ana sayfada görüntülenir. Bildirimler başlığı altında, üye katılım isteklerine yanıt verebilirsiniz. Ayrıca, ekibinizin ana sayfasından da katılma isteklerine yanıt verebilirsiniz.

Bir organizasyon üyesi aynı anda birden fazla takımın üyesi olabilir mi?

Evet, Inspakt'a organizasyon e-posta adresi ile üye olan bir kullanıcı, organizasyondaki tüm ekiplere girebilir veya katılım isteği gönderebilir. Inspakt'ta ekiplere katılma konusunda bir sınırlama yoktur.

Oluşturulan takımları toplu olarak silebilir miyim?

Birden fazla ekibi silme seçeneğiniz yoktur, bu şekilde hata yapmanızın önüne geçilir. Ekipleri tek tek silebilirsiniz.

Bir takımdaki insanları başka bir takıma taşıyabilir miyim?

Ekip üyelerini başka takımlara taşıyamazsınız. Üyeler, istedikleri ekibe katılabilir, katılma isteği gönderebilir veya ekipten ayrılabilir.

Şablonları başka bir hesaba veya takıma nasıl taşıyabilirim?

Oluşturduğunuz şablonları başka bir hesaba taşıyamazsınız. Şablonları tekrar oluşturmanız gerekir.

Yönetici panelinden ekip üyelerinin faaliyetlerini görebilir miyim?

Ekip yöneticisi, ekip üyeleri tarafından yapılan işlemleri ana sayfadaki "Kullanım" bölümünden görebilir. Bildirimler ekranından, ekibe katılmak isteyen kullanıcıların isteklerine yanıt verebilirsiniz. Yönetim panelinden, toplam üye sayısını da görebilirsiniz.

Organizasyon içinde oluşturulan şablonları görebilir miyim?

Sadece üye olduğunuz bir ekipteki şablonları görüntüleyebilir ve düzenlemek için kopyalayabilirsiniz. Üye olmadığınız ekiplerin şablonlarına erişemezsiniz.

Bir ekip üyesi tarafından oluşturulan bir şablonu kişilerin doldurması için gönderebilir miyim?

Ekip üyesi tarafından oluşturulan şablonları düzenlemek için şablonu kopyalamanız gerekmektedir. Şablonu yalnızca oluşturan kişi değiştirebilir.

Bir ekip üyesi tarafından oluşturulan bir şablonu doldurmak için insanlara gönderebilir miyim?

Evet, ekip üyesi tarafından oluşturulan bir şablonu insanlara gönderebilirsiniz. Ancak, şablonu değiştirmek isterseniz, şablonu kopyalamanız gerekmektedir.

Bir ekip üyesi tarafından oluşturulan bir şablonu silebilir miyim?

Hayır, silemezsiniz. Bir şablon sadece oluşturan kişi tarafından silinebilir.

Organizasyondan ayrıldıktan sonra şablonlara erişebilir miyim?

Hayır, erişemezsiniz. Oluşturduğunuz şablonlar ve belgeler organizasyon yöneticilerine atanır.

Bir üye organizasyondan çıkarıldığında, oluşturdukları şablonlar ve belgeler ne olur?

Oluşturdukları şablonlar ve belgeler organizasyon yöneticilerine atanır.

Organizasyondan nasıl ayrılırım? Hangi adımları takip etmeliyim?

Sadece organizasyon yöneticileri sizi organizasyondan çıkarabilirler. Organizasyon yöneticisi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Birini ekipten çıkarmak için aynı ekipte olmam gerekiyor mu?

Evet, bir ekip üyesini çıkarmak için çıkarmak istediğiniz kişiyle aynı ekipte olmanız gerekiyor. Üye olmadığınız bir ekibin üyelerine müdahale etme imkanınız yoktur.

Bir üye bir organizasyonun ekibinden çıkarıldığında oluşturduğu şablonlar ne olur?

Bir üye ekipten çıkarıldıktan sonra, ekipte oluşturdukları şablonlar ve belgeler ekibin belge ve şablon sayfasında bulunmaya devam eder.

Bir ekipten üyeleri nasıl silebilirim?

Ekipten üyeleri silmek için ekip sayfasına girmeniz gerekmektedir. Ekip sayfasına girdiğinizde tüm ekip üyeleri görünecektir. Üyenin adına tıklayarak ve "Sil" seçeneğini seçerek üyeyi silebilirsiniz.

Bir organizasyondan silinen/çıkarılan bir üye belgeleri görüntüleyebilir mi?

Organizasyonda ayrıldıktan sonra, organizasyon içinde oluşturdukları belgeler organizasyon yöneticisine atanır. Organizasyondan ayrıldıktan sonra, kişiler bu belgelere erişemeyeceklerdir.